• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchRóżnego rodzaju zdarzenia kryzysowe związane przede wszystkim ze skrajnymi warunkami pogodowymi są w naszym kraju coraz częstsze, dlatego, aby się do nich lepiej przygotować wykorzystując rosnący potencjał Wojsk Obrony Terytorialnej, na terenie województwa łódzkiego planowane jest w najbliższym czasie przeprowadzenie ćwiczenia „POMOCNA ENERGIA”.

Łódzcy Terytorialsi na wyposażeniu Brygady posiadają urządzenia wytwarzające energię elektryczną w tym przede wszystkim Kontenerową Elektrownię Polową (KEP 900), które mogą być użyte także w zdarzeniach kryzysowych.
2 lipca 2019 r. w godzinach porannych odbyło się uruchomienie ww. kontenerowej elektrowni na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu.
Jak mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk Szef Sekcji Komunikacji Społecznej 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej - Przez 4 dni będzie testowane włączenia agregatu w system energetyczny spółki dystrybucyjnej, a więc przeprowadzana próba zasilania awaryjnego, które może być wykorzystane w przyszłości w sytuacjach kryzysowych. Równocześnie trzeba podkreślić, że nasza gotowość w tym obszarze zarządzania kryzysowego stanowi praktyczny wymiar realizacji misji Wojsk Obrony Terytorialnej, którą jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.
3 lipca br. Na terenie 31 WOG w Zgierzu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, Zastępcy Dyrektora Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przedstawicieli Spółki „Wodociągi i Kanalizacja - Zgierz” Sp. z o.o. Celem spotkania była prezentacja i omówienie działania Kontenerowej Elektrowni Polowej (KEP 900) a także przedstawienie możliwości zasilania w razie zdarzeń kryzysowych m.in. terenów podległych samorządowi terytorialnemu.
Planowane ćwiczenia „Pomocna Energia” będą zorganizowane wspólnie przez 9 Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego we współpracy z władzami samorządowymi naszego województwa. Ich celem będzie działanie w oparciu o dostępną infrastrukturę 9ŁBOT do działań w sytuacjach kryzysowych związanych z poważnym brakiem prądu dla gmin, kluczowych przedsiębiorstw i instytucji, takich jak m.in. szpitale, ujęcia wody itp., ale także gospodarstwa domowe.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było