• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2016 04 19 15 15 14Samorządy województwa łódzkiego mogą już niebawem pozyskać 50 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Rozpoczęły się już nabory wniosków o przyznanie dodatkowej pomocy na: scalanie gruntów, realizację projektów dotyczących budowy, przebudowy lub wyposażenia oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, przydomowych oczyszczalni ścieków, sieci kanalizacyjnych i wodociągowych, a także inwestycji w budowę i przebudowę targowisk.
Ze wspomnianej kwoty 35 mln zł przewidziano na gospodarkę wodno-ściekową. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Rolnictwa. 11 mln zł Urząd oferuje dla rolników, którzy chcą scalić rozdrobnione grunty. Częściowo są to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, a częściowo z budżetu państwa. 3,5 mln zł to wsparcie na budowę lub modernizację targowisk.
Marszałek województwa Grzegorz Schreiber przekazał umowy o dofinansowanie projektów, które będą realizowane przez partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Dotyczą one podejmowania inicjatyw na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, jak i kultywowania tradycji oraz promowanie lokalnego przetwórstwa i produktów tradycyjnych. Na ten cel przeznaczono blisko milion złotych - poinformował Urząd Marszałkowski w Łodzi.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było