• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW czasie obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, która oodbyła się w Łodzi, jednym z głównych tematów było powstanie odkrywki w Złoczewie.

Uczestników interesowała kwestia uzyskania koncesji na wydobywanie węgla brunatnego ze złoża w Złoczewie. Temat ten omówiła Agata Modras z Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Energii.
30 maja 2018 roku Rada Ministrów przyjęła program dla sektora węgla brunatnego przedłożony przez Ministra Energii i jest to program obowiązujący. Według niego złoża Złoczew i Ościsłowo są priorytetowe. Ministerstwo cały czas podtrzymuje swoje zdanie co do tych złóż. Natomiast decyzja o uruchomieniu odkrywki zależy od inwestora, w tym przypadku od PGE – powiedziała Agata Modras, poproszona o omówienie tej kwestii.
O rozwoju Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów i przyszłości odkrywki Złoczew mówił też Michał Barasiński dyrektor Departamentu Zarządzania Wydobyciem PGE GiEK S.A.
Tym razem w obradach wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Beata Mateusiak-Pielucha, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski, wiceprezes Zarządu BCC Krzysztof Borkowski, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Waldemar Krenc.

jm

Foto: Urząd Marszałkowski w Łodzi

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było