• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2016 08 11 19 04 16Miasto Sieradz che kontynuować modernizację zielonego ryneczku. Pieniądze mają pochodzić m.in. z z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Miasto Sieradz che kontynuować modernizację zielonego ryneczku. Pieniądze mają pochodzić m.in. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.  Złożony już został wniosek na pozyskanie 1 miliona zł.
Aby zwiększyć funkcjonalność i atrakcyjność targowiska teren, na którym się znajduje, ma być utwardzony i oświetlony, z dostępem do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Mają powstać również nowe miejsca parkingowe, budynki administracyjne oraz sanitarnohigieniczne, punkty gromadzenia odpadów. "Mój Rynek” będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 20.00.
Aż 41% powierzchni handlowej zostanie przeznaczone dla rolników pod sprzedaż produktów rolno - spożywczych. Koszt wynajmu powierzchni handlowej targowiska przez rolników będzie o 25 % niższy od kosztu wynajmu przez inne podmioty.
Zgodnie z projektem przedstawionym przez Przedsiębiorstwo Komunalne, które ma zarządzać targowiskiem, powierzchnia handlowa składa się z części zadaszonej  i niezadaszonej. W części zadaszonej znajdują się 54 pawilony handlowe wraz z ekspozycją. W części niezadaszonej: 71 miejsc handlowych. Projekt zakłada wyposażenie targowiska w miejsca i konstrukcje do ekspozycji owoców i warzyw. Cześć zadaszona jest zaprojektowana tak, by na targowisko mógł wjechać samochód dostawczy z towarem. Wokół części handlowej powstaną miejsca wypoczynku: ławki i strefy zieleni, a także estetyczne kioski handlowe - informuje sieradzki magistrat.
Koszt całej inwestycji ma wynieść 2 mln zł.  Zmodernizowane targowisko zostanie oddane do użytku najpóźniej w trzecim kwartale 2018 r.

jm

Foto: Archiwum

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było