Wieczory z muzyką

    27.10.2017r. w sali złoczewskiego pałacu odbył się pierwszy w tym sezonie jesiennym koncert z cyklu "Wieczór z muzyką" p.t.: "Światowe przeboje we dwoje".  Tym razem licznie przybyłą złoczewską publiczność zachwycili swym występem Anna i Romuald Spychalscy.

  Zaprezentowany przez artystów koncert, to program obejmujący najpopularniejsze melodie z gatunku klasycznej muzyki rozrywkowej.

Zawarły się w nim bowiem utwory takich wykonawców jak Andrea Bocelli, Frank Sinatra, Domenico Modugno, Leonard Cohen i inne. Dobór repertuaru nie pozostawił złudzeń, że Widzowie mogli uczestniczyć we  wspaniałej zabawie.
Publiczność bardzo chętnie włączała się we wspólne wykonanie takich utworów jak "Volare" czy "Delilah" - Toma Jonesa.

 Anna i Romuald Spychalscy zabrali także słuchaczy w podróż do okresu dwudziestolecia międzywojennego prezentując polskie szlagiery z tamtych lat, takie jak: "Zimny drań", "Bo ja się boję utyć", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", czy "Ja się boję sama spać" i inne...
Było zatem wzruszająco, żywiołowo, nostalgicznie i ... z przymrużeniem oka.
Całości dopełniło finezyjne słowo wiążące Romualda Spychalskiego, który połączył style i gatunki w jedną spójną całość.

 

Biografia


... Anna i Romuald Spychalscy, to duet muzyczny pochodzący z centralnej Polski i istniejący na rynku od ponad 5 lat. Dzięki pasji i miłości do muzyki artyści stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Koncertują wykonując znane utwory w autorskich aranżacjach. Od początku istnienia Anna i Romuald zrealizowali kilkaset koncertów w Polsce i zagranicą we Francji, Holandii, Niemczech, Kanadzie i USA. Współpracują z wieloma wybitnymi dyrygentami, czego owocem są wydarzenia muzyczne, z których najważniejsze to udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz w "Przystankach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato” pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, widowiska muzyczne z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także koncerty pod batutą Jerzego Salwarowskiego, Mirosława Jacka Błaszczyka, Łukasza Borowicza oraz Artura Komorowskiego. ...

<źródło - facebook: "Nasza biografia">