W.O.Ś.P.

22 Finał WOŚP w MOK w Złoczewie.(12.01.2014)
W tym roku także i w Złoczewie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztabem kierowały panie: Aneta Pabiniak i Anna Wzgarda - Krankowska.
Dla złoczewian organizatorzy przygotowali liczne występy artystyczne, tresurę psa policyjnego, przejazd wozem bojowym i motocyklami.

Impreza zaplanowana wcześniej w amfiteatrze ze względu na warunki pogodowe została zorganizowana w Miejskim Ośrodku Kultury. Prowadził ją Bartłomiej Perski.
W trakcie finału oprócz wspomnianych wyżej atrakcji odbyła się również licytacja, na której znalazły się: kalendarze WOŚP, zegar, poduszka, koszulki, herbata Lipton z logo WOŚP, płyta z koncertu Justyny Steczkowskiej. Gmina Złoczew przekazała na licytację 3 słodkie piernikowe serducha, a Burmistrz Miasta Złoczewa Jadwiga Sobańska - złote serduszko - zawieszkę.
Złoczewianie okazali się bardzo hojni. W tym roku sztabowi udało się zebrać blisko 18 tys. zł. Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni zwanych "światełkiem do nieba". Pieniądze z 22 Finału WOŚP zostaną przeznaczone na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych.

<zaczerpnięto www.infotydzien.com>

<foto AP - organizator>