• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Z regionu

W poniedziałek, 1 września 2014 r. w Złoczewie odbyły się obchody 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczęła je msza święta odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła.

W środę, 3 września br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu odbędzie się odczyt Wiesława Kota „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza w pięciu smakach". Odczytowi towarzyszyć będzie wystawa „Poruszanie wyobraźni – Pan Tadeusz w ilustracjach Michała Elwiro Andriollego”.

W Brudzewie, gmina Blaszki na środku ronda wybudowano 10 metrową, kamienną kapliczkę. Od momentu wybudowania stała się dumą mieszkańców wioski.

Na duży korek napotkali dziś kierowcy w Sieradzu. Przejazd od Parku Staromiejskiego do Jana Pawła II zajmował blisko godzinę. Nie lepiej było na innych ulicach.

Konsorcjum spółek STRABAG i Heilit+Woerner zakończyło budowę odcinka drogi S8 od Węzła Złoczew do Węzła Sieradz Południe. Budowa Obwodnicy Łodzi prowadzona była przez 2,5 roku, kosztowała 739 mln złotych brutto i współfinansowana była z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Do jej wykonania w czasie najintensywniejszych robót zatrudnionych zostało około 800 pracowników i ponad 50 firm podwykonawczych.

Premier RP Donald Tusk podpisał rozporządzenie, na mocy którego wybory samorządowe odbędą się 16 listopada br.

Blisko 170 tys. zł kosztować będzie modernizacja oświetlenia ulicznego w Sieradzu. Prace mają zakończyć się jeszcze w październiku br.

Trwa wymiana chodnika przy ulicy Aleja Pokoju w Sieradzu. Kostka wymieniana jest w ramach gwarancji.

Gmina Biała jest kolejną w regionie, która na swoim terenie wdraża system SMS-owego powiadamiania mieszkańców o zagrożeniach. System wdrażany jest po to by zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańców.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Łódzkiego Domu Kultury w ramach współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa Łódzkiego 2014 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Czastarach mogła zrealizować projekt " SEKRETY STAREGO STRYCHU".

Gmina Brąszewice zakupiła urządzenie ciśnieniowe OrKan 50-150, które służyć będzie do czyszczenia i udrażniania kanalizacji sanitarnej.

Kończy się rozbudowa Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach. Ostatnim etapem prac było nadanie budynkom nowych barw.

Ludowy Zespól Sportowy w Pątnowie dostanie z gminnych pieniędzy 5 tys. złotych.

W poniedziałek, 4 sierpnia wieczorem w miejscowości Bujnów, gmina Złoczew zapalił się Porsche Cayenne. W chwili wybuchu pożaru kierowcy na szczęście nie było w samochodzie.

Rejon Energetyczny Bełchatów, Obszarowe Centrum Dyspozytorskie w Wieluniu informuje, że w związku z pracami eksploatacyjnymi nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej.