• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/15_03/03_flirt.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/15_03/03_flirt

2015 03 03 00 17 50Kilka dni temu do Łodzi przyjechały ostatnie cztery pociągi FLIRT3.

Kilka dni temu do Łodzi przyjechały ostatnie cztery pociągi FLIRT3. Składy zostały zamówione przez  Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Pociągi mają na wyposażeniu klimatyzację, biletomaty, monitory LCD, gniazdka elektryczne, kamery monitorujące oraz urządzenia umożliwiające bezpłatny dostęp do WIFI. Znajdują się w nich stojaki na rowery, uchwyty na wózki oraz przewijaki dziecięce. Długość jednego pojazdu to 45,7 metra. Mieszczą łącznie 254 pasażerów i są wyposażone w 120 miejsc siedzących. Osiągają prędkość maksymalną do 160 km/h. Dzięki lekkiej, aluminiowej konstrukcji, podobnej do tej stosowanej w lotnictwie, pociągi FLIRT3 są lżejsze, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji, energii i utrzymania. Te, które teraz trafiły do Łodzi są pojazdami najnowszej generacji. Posiadają najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa.
- Łódzka Kolej Aglomeracyjna to przykład wykorzystania środków unijnych na inwestycje nowoczesne, sprzyjające rozwojowi lokalnemu i mieszkańcom województwa. Nowoczesne pociągi wprowadziły kolej w regionie w XXI wiek. Nowoczesne pociągi zapewniają wysoką jakość podróży. Dzięki ŁKA kolej w regionie przyspieszyła. Planujemy kolejne inwestycje taborowe, które pozwolą na utrzymanie tego tempa - informuje marszałek Witold Stępień Marszałek.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna realizuje połączenia z Łodzi do Sieradza, Zgierza, Łowicza, Koluszek oraz na terenie miasta Łódź. W czerwcu czerwcu tego roku pociągi ŁKA wyruszą do Kutna.
Zakup pociągów wraz z budową zaplecza był możliwy dzięki projektowi „Budowa Systemu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej”, który został dofinansowany z Funduszu Spójności. Jego wartość wyniosła  457 770 847,00 zł, z czego z dofinansowania pochodziło aż 245 415 707,41 zł.

mk

{gallery}/stories/15_03/03_flirt{/gallery}

 

Komentarze   

0 #1 misiek 2015-03-04 20:15
zawsze cos
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież