• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchCo roku na terenie Polski zimuje kilkanaście tysięcy łabędzi. Większość jednak odlatuje w cieplejsze regiony ze względu na brak pożywienia. Cztery z tych, które zostały przywędrowały do Sieradza.

Głodne i wychłodzone ptaki zauważyli sieradzanie, którzy poinformowali o tym fakcie sieradzki magistrat. Dzięki temu zwierzętami zajęli się pracownicy sieradzkiego Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz firmy Drewzel. Noc spędziły one na terenie przedsiębiorstwa, a następnego dnia zostały odwiezione do Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole.
W przypadku młodych łabędzi z Sieradza, potrzebna była im pomoc ze względu właśnie na niskie temperatury, nie wyuczoną jeszcze umiejętność latania oraz zagrożenie ze strony psów czy lisów - tłumaczy sieradzki magistrat.
Łabędzie zimują na niezamarzniętych akwenach bogatych w pokarm, jakim jest głównie wodna roślinność. Tradycyjne zimowiska łabędzi niemych znajdują się w Europie Zachodniej (w Niemczech, Danii, Holandii) oraz w państwach na południe od Polski (na Węgrzech, w Chorwacji, Słowenii, we Włoszech i w północnej Grecji). Zjawisko pozostawania ptaków na krajowym wybrzeżu Bałtyku oraz wolnych od lodu ciekach i zbiornikach wodnych występuje w naszym kraju dopiero od kilkudziesięciu lat.

jm

Foto: UM Sieradz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było