• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW piątkowy wieczór, 14 września Sala Koncertowa PSM I st. w Sieradzu zamieniła się w muzyczny peron, z którego do pociągu w podróż przez Stany Zjednoczone Ameryki zabrał licznie zgromadzoną publiczność Stanley „Staszek” Breckenbrigde, a wtórowała mu najstarsza polska orkiestra jazzowa – Jazz Band Ball Orchestra.

Z Nowego Yorku, poprzez Georgię, Kansas i dalej, na południe do Nowego Orleanu z czasów Louisa Amstronga w Luizjanie, Texas, Kalifornię, a stamtąd sławną Route 66 do Chicago prowadziła trasa muzycznej podróży. Już podczas pierwszych sekund koncertu publiczność została wciągnięta w wir muzycznych wydarzeń. Stanley „Staszek” Breckenbrigde nawiązał w mgnieniu oka bezpośredni kontakt z publicznością zachęcając do wspólnego śpiewania „Let the Good Times Roll”. Publiczność żywo reagowała na poczynania artystów niezwłocznie nagradzając brawami solówki instrumentalistów. Tego wieczoru byliśmy świadkami ze smakiem zagranych wielu standardów jazzowych takich jak „Take „A” Train”, „News Orleans” czy „Moon River”.
Na scenie spotkali się również panowie Lisieccy – Teofil, kontrabasista i manager JBBO oraz Krzysztof – sieradzki dziennikarz siewie.tv. Panowie przez wiele lat nie wiedzieli o swoim istnieniu, a po raz pierwszy spotkali się dopiero kilka lat temu. Rysy twarzy nie pozostawiały wątpliwości, że mają wspólne geny.
Miłym akcentem koncertu było wręczenie zwycięzcom konkursu radiowego płyt ufundowanych przez JBBO.
Organizator Towarzystwo Muzyczne FERMATA i PSM I st. w Sieradzu składają podziękowania darczyńcom, których hojność pozwoliła na zaproszenie JBBO do Sieradza.
Swoją wdzięczność organizatorzy kierują również w stronę prezydenta Sieradza, pana Pawła Osiewały, który objął patronatem wydarzanie oraz regionalnej rozgłośni „Nasze Radio”, która roztoczyła medialny patronat nad koncertem.
Następny koncert w szkole muzycznej już 1 października. Z okazji przypadającego w tym dniu Międzynarodowego Dnia Muzyki  w Sieradzu wystąpi Chris Schittulli – francuski wokalista, któremu akompaniować będzie świetny jazzowy polski pianista Bogdan Hołownia.
Zabrakło już wejściówek na ten koncert, które podobnie jak w przypadku koncertu JBBO rozeszły się w cztery dni. Osobom zainteresowanym koncertami w PSM w Sieradzu proponujemy zapisanie się do newslettera na stronie www.psmsieradz.pl. To zdecydowanie najszybsze źródło informacji o kulturalnych wydarzeniach w sieradzkiej szkole muzycznej.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było