• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 03 09 16 47 24Jeszcze w marcu w Sieradzu pojawią się dwa nowe autobusy niskoemisyjne typu Solaris. Jest to możliwe dzięki 110 milionom złotych przeznaczonych na projekty związane z komunikacją. 

W ramach projektu, który obejmuje cały region łódzki Sieradz chce wymienić autobusy należące do MPK. Po Sieradzu jeździ już 6 nowych solarisów, a w marcu tego roku w MPK pojawią się kolejne dwa. Całość finansowa zadania ma wynieść 3,1 mln zł, z czego z dofinansowania pochodzić będzie 2,1 mln zł.
Początkowo przeznaczono 115 mln zł na zadania związane z tymi projektami. Pieniądze te pozwoliły sfinansować zaledwie cztery odcinki: pabianicki odcinek Tramwaju Metropolitalnego, wojewódzki rower publiczny oraz zakup ekologicznych autobusów dla Łasku i Bełchatowa.
Udało się jednak pozyskać z Unii Europejskiej dodatkowe pieniądze.
Mamy zgodę na przesunięcie środków z działania zatytułowanego „Transport multiumodalny”, które nie cieszyło się dużym powodzeniem, na transport niskoemisyjny. Natychmiast zdecydowaliśmy o przesunięciu 25 mln euro na ten cel – cieszy się marszałek województwa Witold Stępień.
Dzięki dodatkowym pieniądzom na wsparcie finansowe mogą liczyć także: Łódź, Skierniewice, Radomsko i Sieradz.

jm

Foto: UM Sieradz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było