• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2018 01 10 21 48 34O dwa nowe autobusy Solaris wzbogaciło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Sieradzu. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

O dwa nowe autobusy Solaris wzbogaciło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Sieradzu. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.
Autobusy są w pełni zautomatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, mają biletomat oraz gniazda do ładowania elektronicznych urządzeń mobilnych.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu Sp. z o.o. realizuje projekt pn.:"Zakup i wymiana autobusów w MPK Sieradz Sp. z o.o. w celu osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności miejskiej" współfinansowany ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020 w ramach działania pn.: "Niskoemisyjny transport miejski". Całkowita wartość projektu: 7 875 690,00 PLN, z czego prawie 5,5 miliona pochodzi właśnie z dofinansowania. To nie wszystko. Sieradzkie MPK złożyło wniosek do tego samego programu o zakup trzech kolejnych autobusów za kwotę ponad 2 milionów złotych - poinformował sieradzki magistrat.
Kolejne dwa Solarisy zakupione w ramach projektu mają dotrzeć do Sieradza do końca pierwszego kwartału. 

jm

Foto: UM Sieradz

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było