• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 10 11 23 15 28W dniu 19 października (czwartek), godz. 18:00 odbędzie się wykład pt. "Młodych pianistów rozmowy z Chopinem".

W dniu 19 października (czwartek), godz. 18:00 odbędzie się wykład pt. "Młodych pianistów rozmowy z Chopinem".
16 listopada (czwartek), godz. 18:00: wykład pt. "Hildegarda von Bingen i jej głos słany ku niebu" 
14 grudnia (czwartek), godz. 18:00: wykład pt. "Claudio Abbado. Magia dźwięków i ciszy"
11 stycznia (czwartek), godz. 18:00: wykład pt. "Carlos Kleiber. Misterium sztuki dyrygenckiej" 
Marek Dyżewski jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej. Studiował również historię sztuki na uniwersytetach we Wrocławiu, w Wiedniu i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Odbył też staż naukowo-badawczy na uniwersytecie w Brukseli. Już podczas studiów był wybitną postacią studenckiego ruchu kulturalnego. Współtworzył polski ruch „Pro Musica” popularyzujący muzykę klasyczną w środowisku akademickim. W marcu 1968 r. był przewodniczącym strajku studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Jako eseista wypowiada się słowem pisanym, a także w radio i w telewizji. Współpracując z Polskim Radiem tworzył dzieła sztuki radiowej, które za ich nowatorski kształt i wybitne walory artystyczne otrzymały szereg nagród i dwukrotnie reprezentowały polską radiofonię na światowym forum sztuki radiowej Prix Italia.
W latach 1990-1994 był rektorem wrocławskiej Akademii Muzycznej. Uczelnia ta zawdzięcza mu wybudowanie nowej, okazałej siedziby, wzmocnienie kadry profesorskiej, powołanie do życia nowych specjalności, wzbogacenie instrumentarium oraz rozwinięcie kontaktów międzynarodowych. Dwukrotnie przyznano mu Nagrodę Miasta Wrocławia (1987, 1994). Za wybitne dokonania w dziedzinie kultury otrzymał Nagrodę im. Św. Brata Alberta.

Źrodło: Sieradzkie Centrum Kultury

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież