• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 10 11 23 11 18Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z regionalistką z Kalisza Anetą Kolańczyk, która opowie nam o urodzonym właśnie w Kaliszu Adamie Asnyku. Spotkanie odbędzie się 18 października o godz. 18.00.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z regionalistką z Kalisza Anetą Kolańczyk, która opowie nam o urodzonym właśnie w Kaliszu Adamie Asnyku. Spotkanie odbędzie się 18 października o godz. 18.00.
ANETA KOLAŃCZYK, kaliszanka od pokoleń. Autorka książek, artykułów i audycji radiowych dotyczących literatury i literatów Wielkopolski, a także piosenek i recenzji. Współtworzy, jako autorka tekstów, zespół Rozmark Cafe. Na co dzień nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Autorka trzech książek poetyckich wydanych pod pseudonimem Teresa Rudowicz. Debiutancki tom, zatytułowany „Podobno jest taka rzeka”, został wyróżniony w 53. konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku 2012.
Jako regionalistka od wielu lat „tropi” związki literatów z Wielkopolską. Wśród nich ważne miejsce zajmuje Adam Asnyk, urodzony w Kaliszu poeta, ale przede wszystkim niezwykły, mądry człowiek i gorący patriota.

Źródło: PBP Sieradz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież