• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 10 10 22 35 10Tydzień temu, około godziny 18.00 13-letni Mateusz, który akurat oglądał telewizję zauważył opadający nad nim czarny pył, kiedy się odwrócił jego dom był pełen dymu. Pierwsze kroki skierował do sypialni w poszukiwaniu swojej 5-letniej siostry, która w tym czasie spała - tak zaczyna informację o rodzinie, ktorej spalił się dobytek sieradzki magistrat.

Tydzień temu, około godziny 18.00 13-letni Mateusz, który akurat oglądał telewizję zauważył opadający nad nim czarny pył, kiedy się odwrócił jego dom był pełen dymu. Pierwsze kroki skierował do sypialni w poszukiwaniu swojej 5-letniej siostry, która w tym czasie spała - tak zaczyna informację o rodzinie, ktorej spalił się dobytek sieradzki magistrat.
Mateusz do końca nie starcil zimnej krwi, zaprowadził siostrę do sąsiadów i wezwał straż pożarną. Niedługo potem przyjechali rodzice. Niestety wszytsko spłonęło.
- Mój syn w dwa dni po pożarze pojawił się w szkole z reklamówką z jednym zeszytem i długopisem. W pożarze stracił wszystkie podręczniki i przybory szkolne – powiedziała po tragedii pani Monika, matka chłopca.
Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Dom nie był ubezpieczony. Natychmiast z pomocą ruszło wielu ludzi i instytucji.
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu przekazał rodzinie 6 tys. złotych, a Urząd Miasta Sieradza zasiłek szkolny dla chłopca - informuje sieradzki magistrat.
Teraz małżeństwo stara się odbudować swój dom. Wciąz jednak potrzebują wsparcia. Potrzebne jest im jakiś kontener, może jakiś garaz w pobliżu ich domu, gdzie mogliby składować darowane materiały budowlane i rzeczy oraz pomoc usługowo-budowlana.
Można też wesperzeć ch jeszcze materialnie wysyłajac datki na konto 84109025900000000135251405.

jm

Foto: UM Sieradz

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było