• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 10 07 18 18 04W minioną sobotę, 7 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło sie spotkanie z siostarmi: Anastazją Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości oraz Salomeą Łowicką.

W minioną sobotę, 7 października 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło sie spotkanie z siostarmi: Anastazją Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości oraz Salomeą Łowicką.bbie siostry są autorkami wielu ksiązek, ktore ukazaly się w wielomilionowym nakładzie.
W książkach obu sióstr znajdziemy przepisy na ciasteczka, ciasta, desery, sałatki, dania mączne oraz mięsne o różnym stopniu trudności. Siostry są dla wielu Polaków najlepszymi przewodnikami po świecie kulinariów. Przekazały wiele mądrości życiowych stosowanych zarówno w kuchni, jak i w życiu codziennym, zdradziły tajniki swoich wypieków i recepty na dobre potrawy.
Spotkaniu towarzyszył konkurs na domowe ciasto, w którym wzięło udział dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Burzenin, m.in.: Prażmów, Burzenin, Niechmirów, Grabówka, Gronów-Rokitowiec, Kamionka, Witów, Szczawno, Marianów, które następnie zostały poddane ocenie siostrom Anastazji i Salomei. Wyróżnienia otrzymały panie z KGW Niechmirów za ciasto „Pijane rodzynki”, KGW Grabówka za „Oczy carycy” oraz KGW Prażmów, które przygotowało „Ciasto słonecznikowe”. Każda z propozycji okazała się wyśmienita, dlatego też wszystkie panie zostały nagrodzone pamiątkowymi podziękowaniami z bezcennymi autografami obu sióstr.
Wieczór zakończył się degustacją pysznych ciast, wspólnymi zdjęciami oraz wymianą kulinarnych doświadczeń. Można było także zakupić ksiązki, w ktorych obie siostry cierpliwie wpisywały autografy.

jm

Foto: GOK Burzenin

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było