Lwów od kilkudziesięciu lat nie należy do Polski. Jest stolicą ukraińskiego obwodu, który swą nazwę wziął od miasta. Ale chyba nigdzie na świecie nie ma drugiego takiego miasta, w którym tak bardzo czuć polską duszę.
Stronie Śląskie jest niewielkim miasteczkiem w powiecie kłodzkim. Jest też miastem, w którym najczęściej zatrzymują się turyści chcący wejść na Śnieżnik albo zwiedzić Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie.
Przez większość swej historii miasto nosiło nazwę Sankt Petersburg. W 1914 r, zmieniono ją na Piotrogród, by 10 lat później dokonać kolejnej zmiany, tym razem na Leningrad.
Nie jest tak znany jak Beskid Śląski, Żywiecki, Bieszczady czy Tatry. Jednak warto go odwiedzić ze względu na spokój i piękno gór. Wprawdzie od kiedy wymyślono Koronę Gór Polskich, w góry te zaczęło napływać więcej turystów, ale i tak jest ich tu nadal niewielu w porównaniu z wcześniej wymienionymi.
Wenecja to bez wątpienia jedno z najbardziej znanych miast na świecie.Miasto na wodzie znajduje się w północnej części Włoch tuż nad Adriatykiem, w rejonie Zatoki Weneckiej.
Początków zamku w Książu trzeba szukać w XII w. Powstała wówczas warownia nazywała się Frstenstein.
Carcassonne to miasto i gmina we Francji, w regionie Oksytania. Mieści się tu prefektura departamentu Aude. To przede wszystkim unikatowe miejsce. Zachowało się w nim bowiem niemal w oryginale średniowieczne miasto wraz z murami.
Obecne ziemie polskie kryją w sobie wiele tajemnic. Wśród nich znajduje się kompleks sztolni w okolicach Walimia.
Strasburg jest stolicą Unii Europejskiej. Swoją siedzibę maja tu: Rada Europy, Europejski Trybunał Praw Człowieka, Parlament Europejski oraz Eurokorpus.