• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Byliśmy tam

W sobotę, 26 kwietnia 2014 roku w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zorganizowane zostało II Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych. Choć organizatorem był klub łódzki, to na zlot zjechali się motocykliści z całego kraju, w tym i naszego regionu.

Samorządowcy podpisali list intencyjny (Fotogaleria + film)

Koncepcja utworzenia Złoczewskiej Strefy Inwestycyjnej oraz budowa linii kolejowej Bełchatów - Wieluń stały się podstawą do podpisania listu intencyjnego przez samorządowców województwa łódzkiego.

Spotkanie z senatorem (Foto)

W środę, 20 listopada br. w Złoczewie na spotkaniu z mieszkańcami gościł profesor Michał Seweryński, senator RP.

Jak w Białej walczą z wiatrakami (Film)

W niedzielę, 17 listopada br. na wniosek Stowarzyszenia "Stop wiatrakom w gminie Biała" odbyła się publiczna debata dotycząca kwestii stawiania wiatraków.

Stowarzyszenie z argumentami (Fotogaleria, audio i film)

 

Stowarzyszenie "Stop Wiatrakom w gminie Biała" nie poddaje się w sprawie wiatraków. Na zorganizowane w dniu wczorajszym spotkanie zaprosili nie tylko wójta gminy Sławomira Świgonia, ale także polityków, radnych i przedstawicieli inwestorów.

Wystawa psów w wieluńskiej hali (Fotogaleria)

W poniedziałek, 11 listopada br. w wieluńskiej hali sportowej przy ulicy Częstochowskiej odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Obchody Święta Niepodległości (Fotogaleria)

Mszą świętą odprawioną w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się wieluńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Święto myśliwych w Wieluniu (Fotogaleria + film)

90-lecie Polskiego Związku Łowieckiego było okazją do spotkania się myśliwych z kół ziemi wieluńskiej i okręgu sieradzkiego.

Miasto zmarłych (Fotogaleria)

Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Święto wyznaczył na 1 listopada papież Grzegorz IV w 837 roku.

Pożar domku działkowego (Fotogaleria)

W piątek, 25 października 2013 r. spalił się jeden z domków na działkach przy ulicy Wieluńskiej.

Znakomity występ Sylwii Strugińskiej - Wochowskiej (Foto)

W piątek, 18 października 2013 r. w sali lustrzanej złoczewskiego pałacu wystąpiła Sylwia Strugińska - Wochowska. Był to już kolejny, a pierwszy w tym roku koncert w popularnym cyklu "Wieczór z muzyką".

Złoczewianie podziwiali Japonię (Fotogaleria)

W sobotni wieczór, 12 października br. podróżnik Łukasz Przybyłek, za sprawą oryginalnych zdjęć, przeniósł złoczewian do Japonii.

Koronki Kazimiery Szmil (Fotogaleria)

W piątek, 4 października br. w sali lustrzanej złoczewskiego pałacu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Pani Kazimiery Szmil. Wystawę, która nosi tytuł "Życie włóczką przeplecione" czynna będzie do 20 października br.

Jezioranki w skansenie (Fotogaleria + audio)

Podczas kolejnego koncertu w cyklu Sieradzkie spotkania z kulturą ludową" wystąpił zespół "Jezioranki"

Pchli targ w Sieradzu (Fotogaleria + audio)

W niedzielę, 8 września br. w na sieradzkim Rynku obył się II Pchli Targ. Imprezie towarzyszyły Otwarte Mistrzostwa Sieradza w siłowaniu na rękę.