• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/16_07/29_stolec.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/16_07/29_stolec

2016 07 29 22 22 36W miniony czwartek 28 lipca 2016 roku już o godzinie 300 z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu, autokarem wyruszyła grupa 40 Pielgrzymów wraz ze swoim proboszczem Księdzem prałatem Zbigniewem Stefańskim do Częstochowy na Jasną Górę, aby spotkać się z Papieżem Franciszkiem.

W miniony czwartek 28 lipca 2016 roku już o godzinie 300 z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu, autokarem wyruszyła grupa 40 Pielgrzymów wraz ze swoim proboszczem Księdzem prałatem Zbigniewem Stefańskim do Częstochowy na Jasną Górę, aby spotkać się z Papieżem Franciszkiem.
Podróż do Częstochowy wiodła przez miasto Pojednania i Pokoju - Wieluń. Po 90 minutach Wierni przybyli do Częstochowy, na ulicę Jadwigi, w pobliżu klasztoru Jasnogórskiego. Po godzinnym marszu, w porannej scenerii, ubogaconej wielką liczbą policjantów, żołnierzy, strażaków i innych służb porządkowych i ratunkowych, Pielgrzymi dotarli na ulicę: Aleja Najświętszej Maryi Panny, mając przed sobą, zanurzoną jeszcze w porannej mgle, dostojną wieżę klasztory Jasnogórskiego. Tam cała grupa spuściła swoją „kotwicę”, aby  w modlitewnym skupieniu przygotować się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Od godziny 5 rano przed Szczytem Jasnogórskim prowadzono czuwanie.
W scenerii telebimów i bardzo dobrze nagłośnionego całego rejonu modlitewnego spotkania, można było wysłuchać przemówień Św. Jana Pawła II, Pielgrzyma Jasnogórskiego, który 6 razy był obecny na Jasnej Górze jako papież. Następnie uroczyście wniesiono kopię Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, przed którą Pielgrzymi odśpiewali Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Dalej odmówiono uroczystą Jutrznię (poranna modlitwa Liturgią Kościoła - brewiarz) ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej. Potem na telebimach, ciągle napływające wielkie rzesze Pielgrzymów, mogli obejrzeć film poświęcony Jasnogórskiemu Sanktuarium. A następnie niezwykły Biskup z Częstochowy - Ksiądz Biskup Antoni Długosz wraz z zespołem Marcina Wyrostka, zaprezentowali Koncert o Bożym Miłosierdziu i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W oczekiwaniu na przybycie Ojca Świętego odmówiono modlitwę różańcową. Potem przybył samochodem z Krakowa Papież Franciszek, który po przejechaniu Papamobile sektorów na placu przed szczytem Jasnogórskim, udał się do Kaplicy cudownego Obrazu Czarnej Madonny, aby tam modlić się za cały nasz Naród, który w Roku Jubileuszu Miłosierdzia, przybył na Jasną Górę, by podziękować za 1050-lecie Chrztu Polski.
Wszyscy Pielgrzymi w wielkim skupieniu modlitewnym uczestniczyli w dziękczynnej Mszy Św. i wysłuchali kazania Piotra naszych czasów. Liturgia była przygotowana bardzo profesjonalnie; kilka Chórów z Orkiestrą, pięknie wykonali części stałe Mszy Św. według akompaniamentu, nieżyjącego już, wielkiego Polskiego dyrygenta i kompozytora Stefana Stuligrosza.
Po błogosławieństwie Papieskim wszyscy Wierni, bardzo spokojnie zmierzali do swoich autokarów. Całe wydarzenie z Papieżem Franciszkiem, było bardzo dobrze przygotowane przez nasze polskie służby, które z wielkim profesjonalizmem wykonały swoje zadnia. Wszyscy na Jasnej Górze, czuli się bardzo bezpiecznie, nad miastem latał policyjny helikopter, aby czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich Uczestników tego historycznego wydarzenia.
Przed wylotem do Krakowa, papieski helikopter wykonał dwa okrążenia nad Częstochową, aby podziękować wszystkim za tak wielką gościnność i świadectwo żywej wiary w Jezusa Chrystusa i miłości do Czarnej Madonny.

tekst i foto: ks. prałat Zbigniew Stefański

{gallery}/stories/16_07/29_stolec{/gallery}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było