• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/16_03/18_pogrzeb1.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/16_03/18_pogrzeb1

2016 03 18 13 09 30W Tradycji Kościoła, czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.  Tego dnia 17 marca 2016 roku o godz.11.00 w Parafii Wszystkich Świętych w Kretkowie odbyła się druga część pogrzebu tragicznie zmarłego młodego Kapłana śp.+ Księdza Marka BOBKA, wikariusza Parafii Burzenin.

W Tradycji Kościoła, czwartek jest dniem ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.  Tego dnia 17 marca 2016 roku o godz.11.00 w Parafii Wszystkich Świętych w Kretkowie odbyła się druga część pogrzebu tragicznie zmarłego młodego Kapłana śp.+ Księdza Marka BOBKA, wikariusza Parafii Burzenin.
Zmarły Ksiądz Marek pochodził w miejscowości Dobieszczyzna, która leży w Parafii Kretków. W swoim testamencie, który napisał 11.11.2015 roku w Burzeninie, Ksiądz Marek wyraził wolę, aby pochowany został w Parafii swego pochodzenia, czyli w Kretkowie.
Na uroczystość pogrzebu przybyli Kapłani i bardzo licznie zebrani Wierni Parafii Kretków, Parafii Żerków, gdzie uczęszczał jako uczeń do miejscowego Gimnazjum. Przybyli też Wierni Parafii Burzenin oraz cała społeczność Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie ze swoimi Nauczycielami i Dyrekcją, gdzie ksiądz Marek był bardzo dobrym nauczycielem lekcji religii. Przybyli też Przedstawiciele Samorządu Gminy Burzenin, z Panem Wójtem Jarosławem Janiakiem  oraz Ministranci, Pan Kościelny Andrzej ze swoim Proboszczem Księdzem Piotrem Doruchem, Dziekanem Dekanatu Złoczewskiego.
Mszy Św. pogrzebowej, zgodnie z wolą Zmarłego, zapisaną w testamencie, przewodniczył i kazanie wygłosił Jego kierownik duchowny - Ksiądz kanonik doktor Jacek STEFAŃSKI, Ojciec Duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Kaznodzieja wspomniał, że zmarły Ksiądz Marek bardzo ukochał sakrament Eucharystii oraz sakrament Spowiedzi św. oraz zachęcił Wiernych, aby na nowo odkryć wielkość Eucharystii oraz moc Spowiedzi Św., gdzie Człowiek przypomina sobie, że ma także swoją duszę. Nawiązał też do wskrzeszenia ŁAZARZA w Betanii przez Jezusa Chrystusa, który Jest obecny w każdej eucharystii, dającej nam zbawienie.
Po zakończonej Mszy Św. bardzo licznie zgromadzeni Uczestnicy Pogrzebu, przeszli w procesji żałobnej na pobliski cmentarz parafialny. Mowy pożegnalne wygłosił m.in., Dyrektor Gimnazjum w Żerkowie Pan Henryk Marciniak, który wspomniał, że dziś (17 marca) szkoła przeżywa dzień swego Patrona Zbigniewa Herberta. A Ksiądz Marek był bardzo zdolnym, mądrym i lubianym uczniem. Potrawił połączyć Wiarę z Rozumem. Prosił Zmarłego Księdza Marka, tylko o jedno - o wstawienniczą MODLITWĘ przed Panem za każdego z nas.
Przemówił też przedstawiciel Ministrantów Parafii Burzenin oraz Pani Dyrektor Gimnazjum  im. M. Kopernika w Burzeninie - Pani Beata Piotrowska, która powiedziała, m.in., że w połowie dnia, zgasło słońce w życiu Księdza Marka, a wzeszło Słońce nieznające zachodu - Jezus Chrystus - najdoskonalszy Nauczyciel. Podziękowała też Księdzu Markowi, za Jego umiłowanie Młodzieży i bardzo dobrą pracę i współpracę, za Jego uśmiech, życzliwość, pogodę ducha i mądrość.
Na koniec podziękował wszystkim Uczestnikom Pogrzebu, w imieniu Mamy i Babci oraz Rodziny Księdza Marka, miejscowy Ksiądz Proboszcz - Ks. Jacek Bąk. Po zakończonych uroczystościach każdy Uczeń i Uczennica Gimnazjum w Burzeninie złożyli po pięknej białej róży, na znak Miłości i Wdzięczności dobremu Kapłanowi, którego Bóg powołał do Siebie. Na swoim obrazku prymicyjnym ksiądz Marek zamieścił słowa z Księgi Mądrości „Daj mi Mądrość, która z Tobą zasiada na tronie, aby przy mnie będąc ze mną pracowała i żebym mógł poznać, co jest miłe Tobie”. A także słowa Św. JanaPawła II: „Proszę o modlitwę za mnie, za życia i po mojej śmierci”.

ks. prałat Zbigniew Staefański

{gallery}/stories/16_03/18_pogrzeb1{/gallery}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było