• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

Spore kłopoty może mieć teraz 41-letni obywatel Bułgarii, który wręczył policjantom 200 zł łapówki. Może posiedzieć za to nawet do 10 lat.

Do zdarzenia doszło w środę, 18 lutego 2015 r. W trakcie zatrzymania przez policję 41-letni obywatel Bułgarii wręczył funkcjonariuszom 200 zł łapówki w zamian za odstąpienie od czynności prawnych.

O godzinie 10.20 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że spod jednego z wieluńskich supermarketów wyjeżdża oplem zafirą najprawdopodobniej pijany kierowca. W rejon marketu natychmiast został skierowany patrol mundurowych, który na ulicy Popiełuszki zatrzymał podejrzany samochód. Wewnątrz pojazdu znajdowało się dwóch obywateli Bułgarii. Okazało się, że kierowca opla, 56 - letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Tymczasem pasażer zafiry stwierdził, że będzie tłumaczył swojemu rodakowi, ponieważ ten nie wiele rozumie po polsku. W związku z tym obaj wsiedli do radiowozu. Kiedy stróże prawa wykonywali swoje obowiązki związane ze sporządzeniem stosownej dokumentacji w sprawie kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, pasażer opla wyciągnął 200 złotych i rzucił policjantowi na kolana mówiąc do mundurowych, że są młodzi, że mają małe dzieci, żeby policjanci ich puścili i zapomnieli o wszystkim. Kiedy policjant wykonujący swoje obowiązki poinformował 41 - latka, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od podjętych czynności, ten stwierdził, że jeżeli to za mało to dołoży drugie tyle. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komendy - relacjonuje zdarzenie st. asp. Waldemar Kozera, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

Po przewiezieniu mężczyzn na komendę okazało się, że mężczyzna, który wręczył łapówkę ma ponad proil alkoholu w organizmie. Kierowcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności, a wręczającemu łapówkę nawet do lat.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura w Wieluniu.

pw

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież