• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2017 07 13 10 39 21W środę, 12 lipca br. otwarto stadion MOSiR w Sieradzu. Dzięki temu lekkoatleci będą mogli już korzystać z obiektu podczas treningów.

W środę, 12 lipca br. otwarto stadion MOSiR w Sieradzu. Dzięki temu lekkoatleci będą mogli już korzystać z obiektu podczas treningów. Pierwszy mecz na boisku piłkarskim zaplanowany został na 19 sierpnia br.
Od dzisiaj Ci, którzy najbardziej oczekiwali na zmodernizowany stadion mogą już trenować. Dziś możemy cieszyć się pięknym obiektem. Dzisiaj cieszymy się pięknym stadionem, ale dodajmy, że to dopiero pierwszy etap, przed nami kolejne wyzwania, czyli budowa zadaszonej trybuny i oświetlenia - powiedział w trakcie otwarcia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Oprócz samorządowców w otwarciu udział wzięli także wybitni sieradzcy sportowcy: Agata Bednarek, reprezentantka Polski na igrzyskach olimpijskich w Londynie,  Artur Kozłowski, olimpijczyk i dwukrotny Mistrz Polski w maratonie, Aleksandra Glapińska, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski czy Agnieszka Bednarek, która na niedawno zakończonych Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce w Toruniu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w trójskoku.
Wiele kilometrów przebiegłem na tym stadionie, może nawet będę wspominał ten żużel z rozrzewnieniem, ale technologia idzie naprzód i na pewno całe sportowe środowisko Sieradza może być szczęśliwe, że mamy taki obiekt - nie krył swej radości Artur Kozłowski.
Modernizację stadionu wykonuje firma Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy. Koszt remontu ma wynieść około 5,7 mln zł. Z Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę władze Sieradza pozyskały 2,5 mln zł.
Przebudowa polega na dostosowaniu stadionu dla potrzeb lekkoatletów. Dzięki modernizacji można organizować zawody rangi Mistrzostw Polski juniorów i mitingi lekkoatletyczne. Obiekt bowiem będzie zaliczany do stadionów kategorii IVa (w klasyfikacji PZL).

jm

Foto: Urząd Miejski Sieradz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież