• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 04 21 23 25 32We wtorek, 21 kwietnia br. w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu odbyło się otwarcie wystawy zdjęć Agnieszki Jarzębowskiej "Tu i ówdzie".

We wtorek, 21 kwietnia br. w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu odbyło się otwarcie wystawy zdjęć Agnieszki Jarzębowskiej "Tu i ówdzie". Na wystawie zaprezentowano 23 fotografie z podróży do Hiszpanii i Holandii.
Niektórzy mówią, że to jest zdjęcie niepokojące. Grube mury i tam coś za nimi widać, sprawia wrażenie jakby w środku ktoś był więziony. Tymczasem to nie jest prawda ponieważ zdjęcie było zrobione w Hiszpanii w Parku Narodowym Sierra Nevada w jednej z białych wiosek i ono jest zrobione z wnętrza pralni. Ta pralnia wygląda ciekawie dlatego, że ze ściany bije źródło, z którego woda przedostaje się przez zestaw korytarzyków. Panie do dziś korzystają z tej pralni. To pranie jest bez użycia  środków chemicznych - tak autorka opisała pierwsze zdjęcie, które zostało wykorzystane na plakacie.
Agnieszka Jarzębowska– nauczycielka, tłumacz przysięgły języka rosyjskiego, autorka utworów lirycznych i satyrycznych. Przekładana na język angielski, serbski, niemiecki, litewski, szwedzki, słowacki. Wielokrotnie była nagradzana w konkursach literackich. Ma na swoim koncie 6 tomików poetyckich, jej wiesze publikowane były w wielu antologiach. Należy do Koła Literackiego Anima. Fotografią zajmuje się amatorsko.
Od kilku lat  publikuje krótkie reportaże i  fotorelacje w czasopismach, takich jak: „Siódma prowincja”(Sieradz),  „Na Stronie”(Łódź), „ magazyn literacki Galeria”(Częstochowa) a także na stronie poezja.com.pl.
Wystawa będzie czynna do 14 maja.

mk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było