• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/15_04/21_wystawa.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/15_04/21_wystawa

2015 04 21 23 25 32We wtorek, 21 kwietnia br. w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu odbyło się otwarcie wystawy zdjęć Agnieszki Jarzębowskiej "Tu i ówdzie".

We wtorek, 21 kwietnia br. w Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu odbyło się otwarcie wystawy zdjęć Agnieszki Jarzębowskiej "Tu i ówdzie". Na wystawie zaprezentowano 23 fotografie z podróży do Hiszpanii i Holandii.
Niektórzy mówią, że to jest zdjęcie niepokojące. Grube mury i tam coś za nimi widać, sprawia wrażenie jakby w środku ktoś był więziony. Tymczasem to nie jest prawda ponieważ zdjęcie było zrobione w Hiszpanii w Parku Narodowym Sierra Nevada w jednej z białych wiosek i ono jest zrobione z wnętrza pralni. Ta pralnia wygląda ciekawie dlatego, że ze ściany bije źródło, z którego woda przedostaje się przez zestaw korytarzyków. Panie do dziś korzystają z tej pralni. To pranie jest bez użycia  środków chemicznych - tak autorka opisała pierwsze zdjęcie, które zostało wykorzystane na plakacie.
Agnieszka Jarzębowska– nauczycielka, tłumacz przysięgły języka rosyjskiego, autorka utworów lirycznych i satyrycznych. Przekładana na język angielski, serbski, niemiecki, litewski, szwedzki, słowacki. Wielokrotnie była nagradzana w konkursach literackich. Ma na swoim koncie 6 tomików poetyckich, jej wiesze publikowane były w wielu antologiach. Należy do Koła Literackiego Anima. Fotografią zajmuje się amatorsko.
Od kilku lat  publikuje krótkie reportaże i  fotorelacje w czasopismach, takich jak: „Siódma prowincja”(Sieradz),  „Na Stronie”(Łódź), „ magazyn literacki Galeria”(Częstochowa) a także na stronie poezja.com.pl.
Wystawa będzie czynna do 14 maja.

mk

{gallery}/stories/15_04/21_wystawa{/gallery}

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było