• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/15_04/03_oswiecenie.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/15_04/03_oswiecenie

2015 04 03 14 33 34Uczniowie z 19 szkół z powiatów łaskiego, sieradzkiego, wieluńskiego i zduńskowolskiego wzięli udział w V Regionalnym Konkursie Wiedzy Humanistycznej.

Uczniowie z 19 szkół z powiatów łaskiego, sieradzkiego, wieluńskiego i zduńskowolskiego wzięli udział w V Regionalnym Konkursie Wiedzy Humanistycznej. Organizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Burzeninie. Patronat nad konkursem sprawował Łódzki Kurator Oświaty, a fundatorem nagród był Urząd Gminy Burzenin. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyli: Beata Piotrowska, dyrektor PG w Burzeninie i Jarosław Janiak, wójt gminy. Konkurs przygotowały i przeprowadziły:Anna Rąkowska i Agnieszka Pawlak.
W tym roku uczniowie musieli wykazać się znajomością wiedzy z okresu oświecenia w Polsce. Karty konkursowe były zróżnicowane ze względu na typ szkoły. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów.
Młodsi uczestnicy konkursu rozwiązywali test zbudowany z 30, a gimnazjaliści z 43 zadań o różnym charakterze, tj. pytań otwartych, zamkniętych (jednokrotnego i wielokrotnego wyboru). Jedno z zadań konkursowych wymagało wykazania się umiejętnością pracy z mapą.
Wyniki:
Szkoły podstawowe
1. Kaja Ciach - SP Stolec
2. Monika Dolat - Goszczanów
3. Anna Miłek - Katolicka Szkoła Podstawowa w Sieradzu
Gimnazja
1. Adrian Uliszewski - PG Złoczew
2. Karolina Lis -  PG Złoczew
3. Marcin Lis - PG Złoczew

mk

Foto: Publiczne Gimnazjum w Burzeninie/Agnieszka Pawlak

{gallery}/stories/15_04/03_oswiecenie{/gallery}

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było