×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/15_02/21_przemoc.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/15_02/21_przemoc
Drukuj

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Osobom POkrzywdzonym Przestępstwem. W niedzielę natomiast obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to czas, w którym chcemy namówić ofiary, aby nie bały się zgłaszać po pomoc – zarówno prawną jak i psychologiczną. To okazja do wskazania im drogi w walce o swoje prawa – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Królikowski.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w Polsce jest organizowany m.in. w sądach, gdzie odbywać się  będą dyżury, podczas których osobom pokrzywdzonym przestępstwem porad prawnych udzielali prawnicy reprezentujący różne grupy zawodowe.

W prokuraturach okręgu sieradzkiego wyznaczony prokurator codziennie pełnić będzie dyżur, w ramach którego będzie służył poradą prawną zainteresowanym osobom. Dyżury trwały będą w godzinach urzędowania prokuratury.

W naszym regionie takie dyżury będą pełnione w Prokuratorze Rejonowej w Sieradzu, u. Piłsudskiego 4 i w Wieluniu, ul Kilińskiego 12.

W siedzibach wskazanych wyżej prokuratur udostępnione również miejsca dla przedstawicieli organizacji pozarządowych parających się problematyką przemocy w tym przemocy w rodzinie, którzy będą mogli propagować swoją działalność oraz podejmować konkretne działania - napisał w wydanym komunikacie Józef Mizerski, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

mk

{gallery}/stories/15_02/21_przemoc{/gallery}