• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/15_02/18_swidnicka.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/15_02/18_swidnicka

Na VI sesji złoczewskiej rady miejskiej małżeństwo ze Złoczewa postanowiło opowiedzieć o tym jak została z lekceważeniem zostali potraktowani przez urzędników z Urzędu Miejskiego w Złoczewie. Chodziło o sprawę związaną z wydaniem zgody na usytuowanie obiektu od zewnętrznej krawędzi jezdni w odległości mniejszej niż określona w ustawie o drogach publicznych.

Wniosek o wydanie zgody na usytuowanie obiektu od zewnętrznej krawędzi jezdni w odległości mniejszej niż określona w ustawie o drogach publicznych małżeństwo złożyło w dniu 23 września 2014 r. Chodziło o możliwości dobudowania do istniejącego już budynku dodatkowego pomieszczenia z przeznaczeniem go na biuro. W uzasadnieniu wniosku napisali m.in., że decyzja ta umożliwi im realizacje procesu inwestycyjnego, dalszy rozwój i możliwości prowadzenia działalności gospodarczej przy wykorzystaniu własnego kapitału jakim byłby własny lokal.

Odpowiedź odmowna została wystawiona przez Burmistrz Złoczewa Jadwigę Sobańską już dwa dni później. Po dokonaniu wizji terenu oraz zgodności z obowiązującymi przepisami należy stwierdzić iż ulica ta jest drogą gminną i usytuowanie obiektu budowlanego od zewnętrznej krawędzi jezdni tej drogi wynosi 6 m. Z analizy terenu wynika, iż budynki położone przy tej ulicy, dla zachowania ładu przestrzennego, zlokalizowane są w tej samej odległości od krawędzi jezdni, wyznaczając w ten sposób nieprzekraczalną linię zabudowy - napisała w uzasadnieniu decyzji Burmistrz Sobańska.

Decyzję burmistrza zaskarżyliśmy do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Sieradzu w dniu 9 października. SKO uchyliło decyzję burmistrza i przekazało do ponownego rozpatrzenia. Minęły tygodnie i nic się nie dzieje. Zwykli mieszkańcy traktowani są w urzędzie po macoszemu. Czy jesteśmy jakąś zmorą?- powiedziała Beata Świdnicka kontynuując skargę.

SKO w swojej decyzji wytknęło wiele błędów popełnionych w tej sprawie przez urzędników. Brakowało m.in. protokołu z rzekomej wizji lokalnej. Poza tym powoływanie się na pas drogowy nie ma tym miejscu uzasadnienia, bowiem pas drogowy jest to wydzielony liniami granicznymi grunt wraz z przestrzenią nad i pod jego powierzchnią, w którym są zlokalizowane droga oraz obiekty budowlane i urządzenia techniczne związane obsługą ruchu i potrzebami zarządzania drogą. Ww pas drogowy przylega do granicy działki, w obrębie której ma być zrealizowana inwestycja - napisało SKO w uzasadnieniu decyzji o uchyleniu decyzji Burmistrz Złoczewa i przekazując ją do ponownego rozpatrzenia. W sumie SKO zarzuciło organowi wydającemu decyzję kilka uchybień, w tym m.in. naruszenie przepisów postępowania, a w szczególności art. 7 k.p.a., art. 77 par. 1 k.p.a., przepisów prawa materialnego.

Po decyzji SKO sprawa utknęła w martwym punkcie. Miała Pani czas od września na załatwienie tej sprawy i pani tego nie zrobiła - zwrócił się do Burmistrz Sobańskiej Mariusz Świdnicki. A Beata Świdnicka dodała zwykli mieszkańcy są traktowani po macoszemu. Gdybym była złośliwa zapytałabym quo vadis pani Burmistrz? Bo tak nie można robić  z mieszkańcami, ale także z urzędem jakim jest SKO - zakończyła swoją wypowiedź.

Rzeczywiście przyszła decyzja z kolegium i zostało wszczęte znów postępowanie wydania opinii przez uprawnionego biegłego urbanistę. Na tą opinię czekamy. Brak informacji to nasza wina. Jest to uchybienie z naszej strony - przyznał Czesław Pędzik, zastępca burmistrza. 

Opinia urbanisty już jest. Powinna zapoznać się z nią też druga strona. Potem wydamy decyzję. Jeśli zainteresowani się z nią nie zgodzą to mogą się odwoływać - powiedział kilka dni później wiceburmistrz Pędzik.

Zawiadomienie w tej sprawie wysłano już do zainteresowanych.

mk

{gallery}/stories/15_02/18_swidnicka{/gallery}

Komentarze   

-4 #6 Maciej 2015-02-20 16:04
Cytuję Andrzej:
panie Maciej kup se pan okulary, jest przecież podpis. :P
władza działa cały czas tak samo jak i wcześniej.
Już lepiej działa Urząd w Klonowej, tam szybciej się załatwi jakąś sprawę.

panie Andrzeju mk to nie jest podpis tylko inicjały :) neich pan sprawdzi sobie różnicę miedzy nimi :) ja bym chciał wiedzieć imię i nazwisko pisane w całości.
Cytować
+2 #5 Andrzej 2015-02-20 11:23
panie Maciej kup se pan okulary, jest przecież podpis. :P
władza działa cały czas tak samo jak i wcześniej.
Już lepiej działa Urząd w Klonowej, tam szybciej się załatwi jakąś sprawę.
Cytować
-3 #4 Maciej 2015-02-19 16:13
Cytuję Honey:
może po tym artykule więcej ludzi odważy się powiedzieć o tym jak działa nasza władza

lepiej powiedz jak działa za Kucharskiego i wieczorka :)
a tak z ciekawości kto jest autorem tego artykułu ??? bo nigdzie nie widzę podpisu autora tego tekstu.
Cytować
+1 #3 Honey 2015-02-19 07:01
może po tym artykule więcej ludzi odważy się powiedzieć o tym jak działa nasza władza
Cytować
+3 #2 Pytanie 2015-02-18 19:26
PS: dobrze, że była odwaga o tym powiedzieć.
Cytować
+7 #1 Pytanie 2015-02-18 19:25
co to za urzędnik, moze ujawnia nazwisko?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było