• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW dniu wczorajszym wieluńscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jednośladu jest nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w  dniu 04 lipca br. w miejscowości Nietuszyna na drodze krajowej nr 45. W trakcie pomiaru prędkości  policjanci namierzyli kierującego motocyklem motocyklistę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 43 km/h. Funkcjonariusze postanowili więc zatzrymać pirata, ale ten nie zareagował na wysłane mu sygnały dźwiękowe i świetlne. Rozpoczął się więc pościg za uciekinierem.
Mężczyzna uciekał przed radiowozem jadąc przez miejscowości Gwizdałki, Ostrówek, Skrzynno. Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się na jednym z duktów leśnych, po tym jak motocyklista na piaszczystej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez mundurowych. Okazał się nim być 35 – letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, który miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu, ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania. 35- latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz jazdy w stanie nietrzeźwości - poinformowała asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
Motocykliście za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz postępowanie mandatowe za popełnione wykroczenia drogowe.

jm

Foto: policja.pl

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było