• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2013 02 24 19 32 00Gmina Wieruszów ma zamiar przystąpić do programu rządowego pn. „Mieszkanie Plus”.

Po przystąpieniu do programu będą mogły skorzystać z niego przede wszystkim te rodziny o niskich dochodach, które nie mogą otrzymać mieszkania komunalnego. Dodatkowym atutem programu w Wieruszowie będzie to, że z mieszkań będą mogły otrzymywać osoby, które nie mają zdolności, aby ubiegać się o kredyt hipoteczny w banku.
W zakres pakietu „Mieszkanie Plus” wchodzi program dopłat do czynszu „Mieszkanie na Start”. Jego celem jest poprawa dostępności mieszkań dla osób o dochodach utrudniających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie. Przewidywany czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) będzie wynosił około 14-18 zł/m2 (opcja wynajmu) oraz około 25 -30 zł/m2 (opcja wynajmu z dojściem do własności przez okres około 25-30 lat).
Jednocześnie informujemy, że ww. dane są szacunkowe i mogą ulec zmianie - informuje wieruszowski urząd.
Na razie władze chcą zorientować się jak duże może być w Wieruszowie tego typu mieszkaniem. Opinie swoje mieszkańcy mogą wyrażać poprzez wypełnienie ankiety, którą można znaleźć tutaj.


jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było