• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchKara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi powiatu wieluńskiego, który w dniu 1 lipca br. dokonał kradzieży z włamaniem do samochodu zaparkowanego przy ul. Warszawskiej w Wieluniu.

Po otrzymaniu sygnału o przestępstwie na miejsce zdarzenia natychmiast udali się wieluńscy policjanci. Na miejscu okazało się, ze ktoś wybił szybę w volkswagenie golfie i skradł pozostawiony w aucie telefon komórkowy Xiaomi.
Po ustaleniu rysopisu sprawcy funkcjonariusze postanowili sprawdzić okolice ulicy Wyszyńskiego. To pozwoliło na szybkie ujęcie sprawcy.
Okazał się nim być 36- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon, który sprawca wcześniej uszkodził. Policjanci analizując zebrany materiał dowodowy ustalili, że 36- latek ma na swoim koncie kilka włamań do samochodów na terenie miasta, które miały miejsce w ostatnim czasie. Metoda działania sprawcy w każdym przypadku była taka sama. Wybijał szyby w pojazdach i kradł pozostawione w autach rzeczy. Były to dwa telefony komórkowe, portfel z dokumentami oraz pieniądze. Policjanci ustalili, że 36- latek włamał się również do domu będącego w budowie na terenie Wielunia skąd skradł kable elektryczne oraz silnik od betoniarki. To nie jedyne jego przewinienia. Okazało się, że mężczyzna kilka razy usiłował włamać się do samochodów - poinformowała asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
Mężczyzna już usłyszał łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz jej usiłowania, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

jm

Foto: policja.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było