• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/infotydz/www/images/stories/19_07/03_projekt.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images//stories/19_07/03_projekt

phatchJak poinformował Urząd Gminy w Brzeźniu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzeźniu realizowany jest projekt współfinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi „Czyste powietrze – najważniejsza rzecz na świecie”.

W ramach projektu uczniowie i przedszkolaki brali udział w warsztatach i zajęciach stacjonarnych dotyczących zanieczyszczenia powietrza. Wyjechali także na wycieczki do: ogrodu botanicznego i palmiarni w Łodzi, kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie i farmy wiatrowej Góra Kamieńsk, Giganty Mocy PGE Bełchatów, Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.
Uczestniczyli również w konkursach plastycznych promujących czyste powietrze oraz zorganizowali: Dzień Czystego Powietrza, rajd rowerowy czy marsz ulicami naszej miejscowości z okazji Dnia Ziemi.
W ramach projektu zostały zakupione pomoce dydaktyczne, które wykorzystano do przeprowadzenia lekcji otwartej z przyrody w klasie IV, zajęć edukacji przyrodniczej w klasie III oraz zajęcia w przedszkolu. Zajęcia dotyczyły zanieczyszczeń powietrza, odnawialnych źródeł energii i zjawisk pogodowych. Na lekcje zaproszeni zostali rodzice uczniów oraz nauczyciele naszej szkoły - poinformował Urząd Gminy w Brzeźniu.
Całkowity koszt projektu to 26 176 zł, z czego 23 151 zł pozyskano z WFOŚiGW w Łodzi.

jm

Foto: SP w Brzeźniu

{gallery}/stories/19_07/03_projekt{/gallery}

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było