• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchMiejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu włączyła się w ogólnopolską akcję "Jak nie czytam, jak czytam”.

Wieluńską edycję rozpoczęliśmy w dniu 7 czerwca br. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu, gdzie do godz. 12.00 uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu zaprezentowali II już edycję Czytelni Live. Za scenariusz i reżyserię spotkania odpowiedzialna była Magdalena Pioruńska. Kulminacyjnym punktem wydarzeń było wspólne zdjęcie z książką w ręku, które zostało wykonane z lotu ptaka, na placu Legionów w Wieluniu o godz. 13:00 przez Pana Piotra Pabisiaka.
W akcji udział wzięły wszystkie wieluńskie szkoły ponadgimnazjalne: I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.
Do akcji dołączyły się także: Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach, Filia Biblioteczna w Masłowicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej,a także Filia Biblioteczna w Rudzie oraz społeczność Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie.
We wspólnym biciu rekordu czytania wzięły udział także Wiceburmistrz Wielunia Pani Joanna Skotnicka – Fiuk, a także Sekretarz Miasta Wielunia Pani Magdalena Majkowska.
Wieluńska edycja „Jak nie czytam, jak czytam” zgromadziła 700 uczestników.

MiGBP Wieluń

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było