• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchOd dziś do środy nad naszym regionem przetoczy się fala upałów. Temperatury mogą dojść nawet do 33 stopni Celsjusza.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego od dziś od godz. 12:00 do godz. 20:00 12 czerwca 2019 r. prognozowany jest upał. Temperatura maksymalna w poniedziałek od 29°C do 31°C, później od 31°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wyniesie aż 90%.
Choć nie ma jeszcze kalendarzowego lata, upały dają o sobie znać. Od kilku dni wysokie temperatury nie opuszczają Polski. Dla wielu mogą okazać się one niebezpieczne. Wysoka temperatura i słońce prowadzą często do udaru.
Przy takich temperaturach należy koniecznie pamiętać o tym, by w zamkniętych samochodach nie pozostawiać dzieci. W upalne dni jest to wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie. Temperatura we wnętrzu samochodu potrafi wzrosnąć o 20 stopni Celsjusza w ciągu 10 minut i może być zabójcza.
Podobnie nieodpowiedzialnym zachowaniem jest pozostawianie na słońcu zwierząt, które także są narażone na przegrzanie i śmierć.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było