• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchDo groźnego wypadku doszło dziś na S8. Interweniowało pogotowie lotnicze.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 10.30 na 114 km S8 na pasie w kierunku Wrocławia, gdzie zderzyły się samochód osobowy z ciężarowym. Dwie osoby zostały poszkodowane. Interweniował śmigłowiec ratowniczy.
Według wstępnych ustaleń, kierujący fordem mondeo 40 – letni mężczyzna, z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w w prawidłowo jadącego ciężarowego mercedesa, którym kierował 61 – letni obywatel Litwy. W wyniku uderzenia ford mondeo po „dachowaniu” uderzył w metalowe liny rozdzielające pasy ruchu. W wyniku wypadku kierowca forda i 32 – letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala - poinfromował asp. sztab. damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie.
Działania obecnych na miejscu służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej uczestnikom wypadku, wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu i następnie doprowadzeniu jezdni drogi ekspresowej do stanu umożliwiającego bezpieczne poruszanie się nią pojazdów - poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wieruszowie.
Wprowadzono objazd w kierunku Wrocławia od węzła Wieruszów drogą 482.
W działaniach ratunkowych wzięły udział oprócz OSP w Wieruszowie także: JRG Wieruszów, Policja, LPR, ZRM, Pomoc Drogowa i Patrol S8.
Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

jm

Foto: OSP Wieruszów

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było