• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW dniu 15 maja 2019 r. w MiGBP w Wieluniu odbyło się ostatnie wydarzenie w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

W przypadającym dziś Międzynarodowym Dniu Rodzin, Biblioteka zorganizowała akcję „Dorośli czytają dzieciom”. W progach miejskiej książnicy gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2 w Wieluniu, które przyniosły ze sobą transparenty z hasłami promującymi czytelnictwo. Podczas spotkania w rolę lektora wcieliła się Wiceburmistrz Wielunia – Pani Joanna Skotnicka – Fiuk czytając dzieciom bajki z morałem - „Opowieści Ezopa”.
Pomiędzy kolejnymi stronami dziecięcej literatury odbywał się quiz, sprawdzający znajomość czytanego tekstu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi odczuciami oraz interpretacjami morału bajek. Każdy z uczestników spotkania otrzymał słodki upominek oraz zakładkę książkową akcji promującej czytelnictwo - „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Na zakończenie spotkania dzieci przeniosły się na skwer przed Biblioteką, w przestrzeń publiczną, gdzie za pomocą haseł umieszczonych na transparentach popularyzowały czytelnictwo.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było