• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW Wieruszowie spotkali się wójtowie i burmistrzowie z opolskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Tematem spotkania były obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Na spotkanie do gabinetu burmistrza Wieruszowa przybyli szefowie gmin: Byczyna, Bolesławiec, Łęka Opatowska, Wieruszów i Doruchów.
Ustalono, że 1 września 2019 roku o pamiętnej godzinie 4.40, wyruszy z Byczyny sztafeta niosąca Ogień Pokoju od najstarszego mieszkańca tej gminy. Ogień dzięki biegaczom przemierzy tereny wspomnianej gminy Byczyna, gminy Bolesławiec, Łęka Opatowska, Wieruszów, aż dotrze do Torzeńca w gminie Doruchów, gdzie pochodnia zostanie przekazana tamtejszemu najstarszemu mieszkańcowi, który odpali znicze przy ścianie stodoły pod którą 2 września 1939 roku odbyły się egzekucje wehrmachtu na Polakach - poinformował wieruszowski magistrat.
W biegu tym będzie mógł wziąć udział każdy kto wyrazi taką ochotę. A zapisać się będzie można na stronach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wieruszowie.
Poza tym na wieruszowskim zamczysku team Bogdana Bryłki i Karola Polaka organizuje Mega Spot – rokroczną imprezę motoryzacyjną, na której tym razem pojawią się wozy wojskowe i stoiska z militariami.
Następnego dnai, tj. 2 września spod Pomnika Pamięci w Wyszanowie wyruszy marsz do Torzeńca, gdzie odprawione zostanie nabożeństwo i gdzie uczczone zostaną Ofiary II wojny światowej.

jm

Foto: UM Wieruszów

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było