• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchUczniowie Szkoły Podstawwoej im. Jana Jarczaka w Gaszynie wzięli udział w konkursie "Tradcyjny sad". Na 95 startujących szkół gaszynianie zajęli pierwsze miejsce.

Nagrodą jest grant na założenie mini sadu, w którym mają się znaleźc stare odmiany drzew (sprzed 1960 r.).
"Tradycyjny sad" to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.
Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Sad może zostać założony przy szkole, kościele, plebanii lub na działce należącej do gminy. Organizatorzy projketu kładą nacisk na prowadzenie sadu w sposób naturalny tj. z doborem odpornych odmian dostosowanych do polskich warunków oraz zastosowaniem ekologicznego sposobu ochrony roślin, który nie szkodzi środowisku.
Zespół o nazwie "Gaszyńskie Orły" zaprezentował już załozenia projketu nie tylko swoim kolegom i koleżankom, ale także rodzicówm w czasie wywiadówki.  Podczas spotkania uczniowie pokazali rodzicom prezentację multimedialną, która odpwoiadała na pytanie dlaczego tak ważna jest restytucja historycznych odmian drzew.

jm

Foto: SP Gaszyn

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było