• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchTrzy kolejne dni. Trzy koncerty każdego dnia. Trzydziestu czterech wykonawców. Blisko tysiąc trzystu słuchaczy. To bilans Dni Otwartych, które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu.

Dzieci z sieradzkich szkół i przedszkoli miały okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły muzycznej. A jest ona bogata. Szkoła muzyczna kształci dzieci i młodzież w zakresie gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, akordeonie, perkusji, flecie, klarnecie, trąbce, sakshornie i saksofonie. Kształcenie muzyczne przynosi, oprócz zdobycia umiejętności gry na instrumencie, dodatkowe korzyści. W mózgu rozwijają się obszary odpowiedzialne za pamięć. Precyzyjna praca obu rąk rozwija połączenia między prawą i lewą półkulą mózgu zwiększając zdolności intelektualne. Kreatywny udział w tworzeniu muzyki uczy dyscypliny i systematycznej pracy.
Za grę na instrumencie i wykonywanie obliczeń matematycznych odpowiadają te same struktury mózgu. Naukowcy twierdzą, że edukacja muzyczna przyczynia się również do osiągnięcia lepszych wyników podczas innych zajęć, pokazują także związek między rozwojem muzycznym a umiejętnością czytania ze zrozumieniem.
„Muzyka rozwija....pomyśl o swoim dziecku!”
Kandydaci mogą składać dokumenty w sekretariacie szkoły do 23 maja. Formularz dostępny jest w sekretariacie jak również na stronie internetowej szkoły http://psmsieradz.pl/dla_kandydatow.php?id_strony=20&id_grupy=5&id_dzialu=5&lang=pl
SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW (dla chętnych) odbędzie się 24 maja 2019 r. o godz. 18:00.
Przesłuchania kandydatów odbędą się 25 maja 2019 r. (sobota) w budynku szkoły przy ul. Jana Pawła II 48 w Sieradzu.
Wszelkich informacji udzielą panie sekretarki pod numerem telefonu 43/827 – 17 – 97.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było