• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW dniu 10 kwietnia 2019 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się wydarzenie wieńczące realizowany od 2 kwietnia projekt " - Czytanie zbliża" dofinansowany ze środków Fundacji PZU. Gościem miejskiej książnicy był znakomity felietonista, satyryk, dziennikarz, autor książek Michał Ogórek.

Sylwetkę bohatera spotkania, listę jego nagród i wyróżnień zaprezentowała prowadząca spotkanie Iwona Podeszwa - dyrektor MiGBP w Wieluniu. Podczas trwającej 1,5 godziny rozmowy, publicysta "Gazety Wyborczej" odpowiadał na pytania dotyczące kondycji współczesnej satyry, jaki rodzaj humoru wprawia go w dobry nastrój, a także mówił o współpracy z prof. Jerzym Bralczykiem, Adamem Pękalskim i Zenonem Żubertowiczem.
Znaczna część spotkania w Bibliotece poświęcona była najnowszej książce felietonisty "Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców". Michał Ogórek opowiadał o genezie powstania książki oraz o jej bohaterach. Obszernie nakreślił sylwetki Józefa Piłsudskiego, Edwarda Rydza - Śmigłego. Odniósł się także do powojennych przywódców: Bolesława Bieruta, Władysława Gomułki, Edwarda Gierka,Lecha Wałęsy, Wojciecha Jaruzelskiego oraz Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Na zakończenie spotkania, jego uczestnicy ustawili się w kolejce po autograf od znakomitego gościa.
Projket sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było