• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW dniu 08 kwietnia 2019 r. odbyły się dwa ostatnie spotkania autorskie dla dzieci w ramach projektu „Czytanie zbliża”. Gościem Filii Bibliotecznej w Masłowicach i Filii Bibliotecznej w Rudzie była Małgorzata Strękowska – Zaremba.

Pisarka, dziennikarka, współautorka podręczników, laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Autorka książek dla dzieci tj. : „Leniwe literki”, „Bigos z Mamutka” oraz serii o Filipku Zaskrońcu i Detektywie Kefirku. Spotkanie rozpoczęło się ciekawą anegdotą, w której pisarka przyrównała książki do cukierków. Tłumaczyła dzieciom jak wygląda proces wyrabiania u siebie gustu czytelniczego oraz zachęcała do wypożyczania i czytania wielu książek, dzięki czemu łatwiej trafić na swój ulubiony tytuł, który jest jak ulubiony smak cukierka.
Po krótkim wstępie autorka zaprezentowała swoje książki o tematyce historycznej i przybliżyła dzieciom w zabawny sposób sylwetkę Jana III Sobieskiego. Na zakończenie spotkania Małgorzata Strękowska – Zaremba odczytała rapowany fragment swojej książki o Filipku Zaskrońcu, a później nastąpiła zabawa ruchowa, która polegała na naśladowaniu poleceń zawartych w tekście książki.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Masłowicach. Sfinansowano je ze środków Fundacji PZU.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było