• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2016 08 25 19 00 56Już niebawem Sieradzki Park Linowy czeka modernizacja. Zmienią się m.in. trasy i zwiększy bezpieczeństwo.

Od 2011 r., kiedy to powstał sieradzki park będzie to pierwsza tak duża modernizacja. Remont ma nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo odwiedzających park, ale również zminimalizować skutki oddziaływania instalacji parku linowego na drzewa. To spowodowało wyłączenie z trasy dziecięcej trzech drzew. 
Nowy przebieg trasy dziecięcej będzie bliżej trasy wysokiej, co pozwoli również na lepszą kontrolę wszystkich korzystających z parku linowego.Co bardzo ważne na nowej trasie dziecięcej zamontowany zostanie system asekuracji ciągłej, który będzie wyposażony w haki asekuracyjne oraz taki system mocowania liny asekuracyjnej, aby hak przechodził bezproblemowo. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa - poinformował sieradzki magistrat.
Ale to nie wszystko. Zmieni się bowiem także trasa dla dorosłych. Podesty i liny mają być przeniesione na inną wysokość tych samych drzew z kolei ma pozwolić na przyrastanie tkanki drzew w miejscach gdzie był zamontowany park linowy.
Zmodernizowane zostaną 22 przeszkody, 12 będzie wymienionych a trzy zostaną przeniesione.
Urząd Miasta jest właśnie na etapie wyłaniania firmy, która zajmie się modernizacją parku linowego. Potencjalni wykonawcy na złożenie ofert mają czas do 24 kwietnia. Na wykonanie prac zwycięzca przetargu będzie miał 40 dni od daty podpisania umowy - tłumaczy magistrat.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było