• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2016 09 11 13 56 38Trzy lata ograniczenia wolności może otrzymać 69-letni mieszkaniec gminy Biała, który znęcał się nad swoim psem.

Opisywane wydarzenie miało miejsce w godzinach wieczornych 5 kwietnia 2019 r.i na terenie gminy Biała. Anonimowy świadek powiadomił policję o porzuceniu psa. Przybyli na miejsce policjanci szybko ustalili, że 41- latek widział, jak z przejeżdżającego przez miejscowość samochodu wypuszczono psa, a właściciel odjechał porzucając zwierzę. Świadek jedna spisał numery samochodu.
Mundurowi natychmiast zajęli się tą sprawą. Dzięki szybkiej reakcji policjantów ustalono nieodpowiedzialnego właściciela porzuconego zwierzęcia. Okazał się nim być 69- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu. Zgodnie z prawem porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami. Dlatego też 69- latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że przyczyną jego zachowania był fakt, że pies w ostatnim czasie zdenerwował go, ponieważ zrobił mu szkody w gospodarstwie, dlatego postanowił się go pozbyć - poinformował asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie.
Mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było