• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

phatchPonad 4,5 mln zł chce przeznaczyć miasto Sieradz na remont ośrodka wypoczynkowego w Sieradzu Męce. Magistrat właśnie ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji.

W trakcie modernizacji stare domki zostaną wyburzone, a w ich miejsce powstanie 14 nowych. Będą one wyposażone nie tylko w miejsca do spania, ale także w aneks kuchenny oraz sanitarny. Rewitalizacji poddany zostanie również basen oraz staw. Przy stawie pojawi się molo i mały mostek. Odnowione zostanie boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Ośrodek doposażony zostanie w nową  infrastrukturę pozwalającą uprawiać sporty drużynowe.
W ośrodku w Rudzie utworzone zostanie także miejsce do karawaningu. Przewiduje się wykonanie  trzech miejsc przeznaczonych na samochody lub przyczepy turystyczne. Stanowiska będą wyposażone w szafki z możliwością podłączenia się do energii elektrycznej oraz punkty czerpania wody. Miejsca dla pojazdów turystycznych wykonane będą w formie utwardzenia w otoczeniu zieleni. Przy wjeździe na teren ośrodka oraz w innych miejscach przy drogach dojazdowych i drodze publicznej, zaplanowano do realizacji tablice kierunkowo-informacyjne, zawierające informacje reklamowe oraz ułatwiające dojazd do ośrodka - poinformował Urząd Miejski w Sieradzu.
Cały projekt ma kosztować 4 632 686,33  zł, z czego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Sieradz pozyskał 3 072 876,61 zł.
Oferty należy składać do 19 marca. Zwycięzca postępowania będzie miał czas na wykonanie dokumentacji do końca lipca tego roku.

jm

Foto: UM Sieradz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było