• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2016 09 11 13 56 38Fałszywy "wnuczek" po raz kolejny próbował oszukać. Tym razem przedstawił się jako policjant z CBŚ.

Do zdarzenia doszło w dniu 13 marca br., około godz. 11.30. Do jednego ze sklepów sieradzkich zadzwonił oszust przedstawiając się jako policjant CBŚ. Dzwonił na numer stacjonarny. W trakcie rozmowy potrafił wymienić imię i nazwisko kobiety, z którą rozmawiał. Poinformował ją, że jej dane osobowe mogą być wykorzystane do wyłudzenia kredytu w wysokości 30 tys. zł.
Nadmienił, że rozmówczyni może sprawdzić jego dane dzwoniąc na numer alarmowy policji. Kobieta poprosiła mężczyznę aby podał adres jej zamieszkania i inne bliższe dane. Okazało się, że dzwoniący „policjant” ich nie znał. Wtedy kobieta się rozłączyła. Po chwili mężczyzna zadzwonił ponownie, pytając się dlaczego połączenie zostało przerwane. Sieradzanka odpowiedziała, że najpierw zadzwoni na policję aby sprawdzić jego wiarygodność. Wtedy mężczyzna sam się rozłączył - relacjonuje zdarzenie asp. sztab Paweł Chojnowski, rzecznik sieradzkiej policji.
W sytuacji gdy chodzi o pieniądze należy mieć ograniczone zaufanie do dzwoniącego. Warto taki telefon skonsultować z bliskimi lub zadzwonić do odpowiednich służb.  Policja ani inne służby nigdy nie żądają jakiejkolwiek gotówki lub dokonania jej przelewów z konta na konto. Mieszkańcy powiatu sieradzkiego w razie wątpliwości mogą zadzwonić na numer 690-115-319.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było