• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchW sobotę 16 marca br. żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę wojskową. Będzie to pierwsza w tym roku i czwarta od momentu powstania przysięga w łódzkiej brygadzie.

Uroczysta przysięga rozpocznie się o godz. 11.00 na terenie koszar 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu przy ulicy Konstantynowskiej 85. Po ponad dwóch tygodniach intensywnych ćwiczeń, przysięgę na sztandar 1 batalionu kawalerii powietrznej w Leźnicy Wielkiej złoży prawie 70 ochotników, którzy kończą szkolenie podstawowe czyli tzw. ''16''a kilkunastu z nich to kobiety! Żołnierze składający przysięgę wojskową rozpoczęli szkolenie 1 marca br. Nowi żołnierze zasilą 91 batalion lekkiej piechoty w Zgierzu. Do czasu rozpoczęcia formowania następnych planowanych batalionów w zgierskim służą żołnierze OT z całego województwa łódzkiego.
Zapraszamy serdecznie mieszkańców województwa łódzkiego - dzieci i dorosłych do udziału w tym ważnym dla 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wydarzeniu. Tego dnia teren koszar jest otwarty.
....
Osoby wstępujące do WOT są w różnym wieku, mają różne historie i wykonują rozmaite zawody, ale łączy ich jedno - wiara w te same wartości, z których najważniejszą jest patriotyzm. Chcą żyć w kraju, w którym panuje bezpieczeństwo i spokój i szkolą się aby stać na straży swoich "małych ojczyzn".
Po zakończeniu głównych uroczystości wszystkich gości zapraszamy na festyn rodzinny, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie prezentacja sprzętu oraz pojazdów będących na wyposażeniu łódzkiej brygady, jak również innych jednostek wojskowych oraz służb mundurowych z całego województwa. W czasie festynu będzie także możliwość porozmawiania o służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej. Wszystkich, którzy tego dnia nas odwiedzą zapraszamy również na tradycyjną "żołnierską grochówkę".
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną, oraz Wojskami Specjalnymi piąty rodzaj sił zbrojnych. Każdy w wieku 18 - 63 (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz 18 - 55 lat (w przypadku szeregowych) kto przejdzie postępowanie kwalifikacyjne może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.
O szkoleniu w WOT mówimy, że spełnia kryteria "2 I" tzn. innowacyjne i intensywne .Żołnierze w WOT przechodzą jedno z dwóch rodzajów szkoleń wstępnych: dla kandydatów, którzy nie byli w wojsku (16-dniowe) oraz dla rezerwistów (8-dniowe). Szkolenie w WOT to profesjonalne szkolenia specjalistyczne przydatne również na cywilnym rynku pracy, jak i nauka praktycznych umiejętności niezbędnych nie tylko na współczesnym polu walki, ale przydatnych w życiu codziennym i w różnych sytuacjach życiowych, jak np. udzielanie pierwszej pomocy, uzdatnianie wody do picia czy rozpalanie ognia.
....
Następna przysięga będzie miała miejsce 13 kwietnia a 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej będzie wtedy poraz pierwszy obchodzić Święto Brygady. Już dziś zapraszamy mieszkańców naszego województwa na to wyjątkowe wydarzenie.

Materiał nadesłany

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było