• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchUczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu wygrali eliminacje powiatowe Konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Zawody odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym w Wieluniu. Wzięli w nim udział uczniowie szkół średnich z terenu powiatu wieluńskiego. Ich organizatorami były Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu.
W rywalizacji wzięli udział uczniowie 5 szkół: Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu.
W trakcie konkursu młodzi ludzie mogli również dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz obejrzeli pokaz zasad samoobrony przygotowany przez wieluńskiego dzielnicowego st. sierż. Łukasza Krzemienia, który jest również instruktorem technik i taktyk interwencji. Ponadto ratownik medyczny Sebastian Jasiński zaprezentował zasady udzielania pierwszej pomocy. W trakcie konkursu policjanci przybliżyli jego uczestnikom działanie interaktywnych narzędzi takich jak: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja komenda - poinformowała asp.Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
Wyniki:
1. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
2. Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu
3. II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu
Najlepsza drużyna będzie reprezentować powiat w finale wojewódzkim konkursu.

jm

Foto: policja.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było