• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2014 01 15 22 46 22Kolejne trzy autobusy miejskie, jakie w najbliższych dwóch latach trafią do Sieradza będą wyprodukowane w Solarisie. Ta bowiem firma wygrała przetarg rozpisany na zakup nowych pojazdów.

Solariswi nie było trudno wygrać zamówienia bowiem jako jedyna firma stanął do przetargu. Autobusy trafią do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Bedą to autobusy Urbino 10,5. Firma chce za nie blisko 3,2 mln zł.
Cena zaproponowana przez Solarisa jest jednak nieco wyższa od tej, którą miał zabezpieczoną sieradzki przewoźnik – 3.136.500 zł. (85 proc. z tej kwoty pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego). Jak jednak zapowiada zarząd MPK cały pakiet zaproponowany w ofercie Solarisa jest na tyle atrakcyjny, że miejski przewoźnik prawdopodobnie zdecyduje się na podpisanie umowy. Jeżeli do tego faktycznie dojdzie, to nowe autobusy pojawią się na sieradzkich ulicach w ciągu najbliższego roku - wyjaśnia sieradzki magistrat.
Dwa z trzech autobusów mają przyjechać do Sieradza jeszcze w tym roku, trzeci natomiast wiosną 2020 r.
Nowe pojazdy zostały zakupione w ramach projektu związanego z niskoemisyjną i zrównoważoną mobilnością miejską oraz odmłodzeniem sieradzkiego taboru.
W poprzednich latach MPK zakupiło się osiem nowych pojazdów Urbino 10 III, także od Solarisa. Koszt ich zakupu wyniósł 8,9 mln zł z czego unijne dofinansowanie pokryło prawie 5,4 mln zł.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było