• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

2015 04 02 18 19 10Podczas akcji "Trzeźwy poranek" na 154 skontrolowanych kierowców jeden okazał się być w stanie nietrzeźwości.

Akcję po raz kolejny przeprowadzili wieluńscy policjanci na terenie powiatu. Celem kontroli była tradycyjnie poprawa bezpieczeństwa na drogach. Dzięki takim działaniom bowiem eliminowani są nietrzeźwi kierowcy, którzy stanowią ogromne zagrożenie wśród innych uczestników ruchu. Tym razem w czasie kilkugodzinnej akcji mundurowi skontrolowali 154 kierowców. Wśród nich był jeden nietrzeźwy.
W Mokrsku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował mercedesem. Okazało się, że kierujący autem 31-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego jest pod działaniem alkoholu. Jak wykazało badanie alkotestem, w organizmie mężczyzny ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie.Funkcjonariusze zatrzymali 31- latkowi prawo jazdy. W tym przypadku, mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania samochodem w stanie po użyciu alkoholu - poinformowała asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.
Przyłapany na gorącym uczynku nieszczęśnik może teraz stracić prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Czeka go także grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

jm

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było