• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchMieszkańcy i samorządowcy z gminy Wieruszów postanowili wystosować pismo do Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera. W piśmie tym domagają się poprawy stanu technicznego drogi wojewódzkiej nr 450 w miejscowościach Mirków-Lubczyna-Wyszanów.

Zapowiadają też w nim blokady i pikiety na wyżej wymienionej drodze.
Nawiązujące do problemu związanego z fatalnym stanem technicznym drogi drogi wojewodzkiej nr 450 biegnącej przez miejscowości Wieruszów-Mirków-Lubczyna-Wyszanów oraz braku podjęcia jakichkolwiek działań mających na celu poprawę stanu istniejącego, mając w szczególności na uwadze bezpieczeństwo, zdrowie oraz nierzadko życie wszystkich uczestników ruchu, ponownie zwracamy się z prośbą o zaplanowanie oraz wskazanie terminu przeprowadzenia prac remontowych, modernizacyjnych lub przebudowy drogi wojewódzkiej na w/w odcinku - napisali mieszkańcy i samorządowcy wieruszowscy.
I dalej zwracają się do Marszałka i radnych wojewódzkich stawiając władzom ultimatum.
Niniejsze pismo traktujemy jako ostatnie z instrumentów formalnych, po które jako mieszkańcy i gminny samorząd sięgaliśmy przez ponad 20 lat, co w istocie okazało się pisaniem na Berdyczów. To czas, w którym władze województwa czytały nas jako intruzów z nieliczących się, bo z dalekich od Łodzi obszarów. W okresie, kiedy politycznie zaprzyjaźnione rejony otrzymywały liczone w dziesiątkach milionów dotacje, choćby na infrastrukturę rekreacyjną, gmina Wieruszów była zaniedbywana w realizacji podstawowych potrzeb, będąc najczęściej zdana sama na siebie. Właśnie nadszedł moment, kiedy mówimy: wystarczy, koniec nic nie przynoszącej wymiany pism - kończą pismo do władz województwa.

jm

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było