• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchPadający obficie na początku tygodnia śnieg śnieg sprawił, że na drogach zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Nic dziwnego, że wielu kierowców nie poradziło sobie z takimi warunkami na drogach.

W poniedziałek aż czterokrotnie dochodziło do kolizji na drogach powiatu wieruszowskiego.
Najpierw około godziny 11.00 w Kątach Walichnowskich na ulicy Słonecznej w gminie Czastar kierujący vw bora 28 – letni mieszkaniec Wieruszowa, w wyniku nieprawidłowego wymijania zderzył się bocznie z prawidłowo jadącym Mitsubishi, którym kierował 25 – letni mieszkaniec gminy Klonowa w powiecie Sieradzkim.
Dwie i pół godziny później na 116 km drogi ekspresowej S 8 w miejscowości Pieczyska w kierunku Wrocławia kierujący samochodem ciężarowym renault z naczepą, 21 - letni mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w stalowe liny oddzielające pasy ruchu.
Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło tego dnia około godziny 15:10 na skrzyżowaniu „starej ósemki”z ulica Polną w Wieruszowie. Na miejscu tego zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący dacią dokker, 26 – letni mieszkaniec Bełchatowa , wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uderzył w tył poprzedzającej go hondy concerto, którą kierował 35 – letni mieszkaniec województwa śląskiego. W wyniku zderzenia się pojazdów honda uderzyła w kolejny poprzedzający pojazd marki VW Golf, którym kierował 27 – letni mieszkaniec Wieruszowa - poinformował asp. sztab Damian Pawlak, rzecznik KPP w Wieruszowie.
Wreszcie około godziny 16:30 w Wieruszowie na skrzyżowaniu ulic Podzamcze – Mirkowska w Wieruszowie kierujący vw passatem 21 – letni mieszkaniec Wieruszowa, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem mondeo, którym kierował 28 – letni mieszkaniec Wieruszowa.
W trzech przypadkach sprawcy tych kolizji drogowych za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami karnymi. W jednym przypadku policjanci wobec sprawcy kolizji zastosowali pouczenie. We wszystkich przypadkach uszkodzone zostały pojazdy, natomiast wszyscy kierowcy pojazdów uczestniczących w kolizjach byli trzeźwi - informuje rzecznik wieruszowskiej policji.

jm

Foto: policja.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było