• Najlepszy Internet w okolicy!!! Zadzwoń 436564384.

phatchZa nami kolejne szkolenia rotacyjne w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Żołnierze 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu w minioną sobotę i niedzielę ćwiczyli i doskonalili nabyte umiejętności.

Tym razem Terytorialsi którzy we wrześniu, październiku i grudniu zeszłego roku składali przysięgę wojskową, zgodnie z planem i pod okiem doświadczonych instruktorów szkolili się z kontrolowania pojazdów, strzelania z karabinka GROT wyposażonego w urządzenie optoelektroniczne oraz z walki wręcz.
- W czasie szkolenia wszystko jest dla mnie interesujące - uczę się wielu potrzebnych umiejętności, przydatnych nie tylko na polu walki. Zajęcia są tak intensywne, że nie ma czasu na nudę. - przyznaje szeregowy Michał Andrzejczak uczestniczący w szkoleniu. Jak dodają jego koledzy i koleżanki z kompanii, tego typu szkolenie powinno odbywać się często by konkretne nawyki weszły w krew i pamięć mięśniową. - Nie możemy się doczekać kolejnego szkolenia, bo przede wszystkim jest interesująco, uczymy się nowych rzeczy a poza tym, już zżyliśmy się ze sobą więc udział w nich to same plusy - deklarują łódzcy Terytorialsi.
W tym roku do 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, po szkoleniach podstawowych i wyrównawczych, zostaną przyjęci nowi ochotnicy. Jak podkreśla Szef Sekcji Komunikacji Społecznej Brygady, mjr Arkadiusz Rubajczyk, chętnych nie brakuje:
- Wiosną rozpocznie się formowanie naszego 92. batalionu lekkiej piechoty w Kutnie, a tym samym ilość szkoleń wzrośnie, bo równocześnie będziemy kontunuować szkolenie żołnierzy batalionu w Zgierzu.
Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą w Stałym Rejonie Odpowiedzialności, czyli miejscach zamieszkania Terytorialsów.

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

To już było